Děkujeme dětem ze ZŠ TGM v Borohrádku pod vedením paní učitelky Mgr. Jaroslavy Vošlajerové za krásná přáníčka ke Dni matek pro naše obyvatelky.

Od středy 15. dubna je možno využít zprosředkování videohovoru s Vašimi blízkými přes messenger Domov Důchodců Borohrádek, a to v čase od 8.30 do 11.00 a odpoledne od 13.00 do 15.00. Hovor doporučujeme předem domluvit na telefonu 494 381 234 nebo 724 960 615, přítomná pracovnice jej zprostředkuje. Mimo uvedené hodiny je třeba hovor předem domluvit vždy.

Také letos jsme se zapojili do projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata. Tímto bychom jménem svým i jménem všech obdarovaných seniorů chtěli poděkovat všem, kteří poslali, nebo osobně přivezli dárky a nadělili kus štěstí a radosti v těchto předvánočních dnech. Díky všem.

Ve čtvrtek 5. prosince k nám opět zavítal Mikuláš se svojí družinou. Nejprve obešli pokoje našich obyvatel a pak jsme se sešli ve velké jídelně, abychom si zatancovali a zazpívali při hudbě manželů Vávrových. Na závěr celého večera jsme si zanotovali koledy, kterými jsme oficiálně zahájili těšení se na vánoční svátky.

Dnes do našeho domova přijel cirkus. Nejen, že jsme viděli veselá žonglérská čísla, ale také jsme si mohli pohladit zvířátka, která v programu vystupovala. Zlatým hřebem programu bylo mládě nosála červeného. To, že jsme si ho mohli i pohladit, bylo pro mnohé z nás velkým zážítkem.

Na konci října do našeho domova přijel pan Kubec se svojí kolegyní, aby nám zpříjemnili podzimní podmračené dny. Tentokrát si připravili program s názvem Ta naše písnička Česká, který má vždy velký úspěch. I tentokrát bylo vystoupení moc hezké a spousta z nás si spolu se zpěváky zanotovala.

V červnu jsme byli také na výletě v zámeckém parku v Častolovicích. Protože zrovna kvetly růže, byl dojem z celého parku ještě umocněn jejich nádhernou vůní. Celá procházka byla zakončena v zámecké kavárně, kde si každý dal něco dobrého na zub a osvěžil se výbornou ledovou kávou.

V červnu byli někteří naši obyvatelé na výletě v Orlických horách. Projeli si zejména místa, která důvěrně znali a kde strávili velkou část svého života. Navštívili i skanzen v Uhřínově.

Ve čtvrtek 16. května jsme měli jarní, ale zároveň vánoční nadílku. Ježíškova vnoučata, kterými byli paní Jana Nováková se svým manželem a s malou dcerkou, našim dámám a pánům připravila překvapení. Do našeho domova přivezli partu moc prima pánů, kteří ovládají hru na různé hudební nástroje, především pak na harmoniku. Ti nás pak celé odpoledne bavili, hráli jednu písničku za druhou a plnili hudební přání přítomného publika. A aby byl celý zážitek naprosto dokonalý, manželé Novákovi připravili i něco dobrého na zakousnutí. Všem patří velký dík za čas a úsilí, které věnovali tomu, aby splnili naše přání. Děkujeme moc.

Ve čtvrtek 9. května 2019 k nám přišli zástupci žáků ze ZŠ TGM v Borohrádku, aby našim klientkám předali přáníčka ke Dni matek. Přáníčka všem udělala velikou radost. Ještě jednou veliké díky.

Na začátku března do našeho domova přijel pan Šedivý se svým programem věnovaným Karlu Kašlerovi. Jako každý rok, tak i letos, mělo vystoupení velký úspěch. Kromě známých melodií, které jsme si mohli zazpívat, jsme se dozvěděli i zajímavosti ze života tohoto známého písničkáře.

V sobotu 5. ledna do našeho domova přišli Tři králové. Během sobotního dopoledne navštívili naše obyvatele v jejich pokojích, aby je potěšili tradiční koledou

V pondělí 17. prosince se v našem domově odehrálo poslední letošní vystoupení, které jsme pro naše obyvatele připravili. Přijela k nám skupina "Hradecký Šraml" a svými vánočními melodiemi, které nám zahráli, navodili tu správnou vánoční atmosféru. 

Také do našeho domova každoročně přichází Mikuláš se svojí družinou, aby obyvatele potěšil drobnými dárky. Nejinak tomu bylo i letos, čímž všem udělal velikou radost. Poté, co každému z klientů předal něco dobrého na zub, jsme se sešli v jídelně, kde následovala taneční zábava. K tanci, poslechu i ke zpěvu nám opět zahráli manželé Vávrovi.

Také letos jsme se zapojili do projektu Ježíškova vnoučata. Díky obětavé práci pracovníků Českého rozhlasu jsme mohli našim klientům dopřát radost ze splněných přání. Některá z nich byla již splněna, jiná ještě čekají, až přijde jejich čas. Všem dárcům z celého srdce děkujeme, stejně jako pracovníkům Českého rozhlasu, kteří se projektu věnují.